VS-70HFR160M
- 型號描述:
Diode 1600 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
DIODE STD REV 1600V 70A DO203AB
- 型號:
- VS-70HFR160M
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Standard, Reverse Polarity
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 1600 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 70A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.46 V @ 220 A
- Speed
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Chassis, Stud Mount
- Package / Case
- DO-203AB, DO-5, Stud
- Supplier Device Package
- DO-203AB (DO-5)
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C