VS-70HFR160M
型號描述:
Diode 1600 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
肖特基二極體及整流器 Diodes - DO5 BRAZ SQR-e3
型號:
VS-70HFR160M
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:100
Technology
Standard, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1600 V
Current - Average Rectified (Io)
70A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.46 V @ 220 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
DO-203AB, DO-5, Stud
Supplier Device Package
DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C