VS-70HFR160
型號描述:
Diode 1600 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
整流器 1600 Volt 70 Amp
型號:
VS-70HFR160
品牌:
Vishay Semiconductors
Technology
Standard, Reverse Polarity
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1600 V
Current - Average Rectified (Io)
70A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.46 V @ 220 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 mA @ 1600 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C