VS-70HFR120M
型號描述:
Diode 1200 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
DIODE STD REV 1200V 70A DO203AB
型號:
VS-70HFR120M
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology
Standard, Reverse Polarity
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
70A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.35 V @ 220 A