VS-70HF140
型號描述:
Diode 1400 V 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
整流器 1400 Volt 70 Amp
型號:
VS-70HF140
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1400 V
Current - Average Rectified (Io)
70A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.46 V @ 220 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 mA @ 1400 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
DO-203AB, DO-5, Stud
Supplier Device Package
DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C