VS-6TQ045-M3
型號描述:
Diode 45 V 6A Through Hole TO-220AC
DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO220AC
型號:
VS-6TQ045-M3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-2
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
6A
Supplier Device Package
TO-220AC
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
730 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
800 µA @ 45 V