VS-65EPS08L-M3
- 型號描述:
Diode 800 V 65A Through Hole TO-247AD
DIODE STANDARD 800V 65A TO247AD
- 型號:
- VS-65EPS08L-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 800 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 65A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.12 V @ 65 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 800 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-247-2
- Supplier Device Package
- TO-247AD
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C