VS-60CTQ045-M3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 30A Through Hole TO-220-3
DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203
- 型號:
- VS-60CTQ045-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-220-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 30A
- Supplier Device Package
- TO-220-3
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 720 mV @ 60 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2 mA @ 45 V