首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-42CTQ030STRLHM3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-42CTQ030STRLHM3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 20A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
肖特基二極體及整流器 Schottky - D2PAK-e3
型號:
VS-42CTQ030STRLHM3
原廠包裝量:
800
起訂量:800 倍增量:800
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
480 mV @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 mA @ 30 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C