VS-42CTQ030STRL-M3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 20A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
DIODE ARR SCHOTT 30V 20A TO263AB
- 型號:
- VS-42CTQ030STRL-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 點擊查看即時庫存
起訂量:800
倍增量:1
價格:
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 480 mV @ 20 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 3 mA @ 30 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C