VS-42CTQ030-M3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 20A Through Hole TO-220-3
肖特基二極體及整流器 30V 2 x 20A IF C.A. TO-220AB
型號:
VS-42CTQ030-M3
原廠包裝量:
8000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
570 mV @ 40 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 mA @ 30 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C