VS-40CPQ060-N3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 60 V 40A Through Hole TO-247-3
DIODE ARR SCHOTT 60V 40A TO247AC
- 型號:
- VS-40CPQ060-N3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 40A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 680 mV @ 40 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.7 mA @ 60 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C