VS-40CPQ045-N3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 40A Through Hole TO-247-3
肖特基二極體及整流器 Schottky - TO-247-e3
型號:
VS-40CPQ045-N3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
40A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
590 mV @ 40 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
4 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C