VS-403CNQ100PBF
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 200A Chassis Mount TO-244AB
DIODE MOD SCHOTTKY 100V TO-244AB
型號:
VS-403CNQ100PBF
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
840 mV @ 200 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
6 mA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C