首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-30WQ03FNTRR-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-30WQ03FNTRR-M3
型號描述:
Diode 30 V 3.5A Surface Mount TO-252AA (DPAK)
肖特基二極體及整流器 Schottky - D-PAK-e3
型號:
VS-30WQ03FNTRR-M3
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
3.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 mA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
290pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package
TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C