VS-30TPS16L-M3
型號描述:
SCR 1.6 kV 30 A Standard Recovery Through Hole TO-247AD
可控硅 Single SCR Alt VS-30TPS16-M3
型號:
VS-30TPS16L-M3
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Off State
1.6 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
45 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.3 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
20 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
30 A
Current - Hold (Ih) (Max)
150 mA
Current - Off State (Max)
500 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
300A, 314A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)