VS-30TPS12-M3
- 型號描述:
SCR 1.2 kV 30 A Standard Recovery Through Hole TO-247AC
SCR 1.2KV 30A TO-247AC
- 型號:
- VS-30TPS12-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Voltage - Off State
- 1.2 kV
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
- 2 V
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
- 45 mA
- Voltage - On State (Vtm) (Max)
- 1.3 V
- Current - On State (It (AV)) (Max)
- 20 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max)
- 30 A
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 150 mA
- Current - Off State (Max)
- 10 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
- 250A @ 50Hz
- SCR Type
- Standard Recovery
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C