VS-30CTQ080-M3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 80 V 15A Through Hole TO-220-3
DIODE ARR SCHOTT 80V 15A TO2203
- 型號:
- VS-30CTQ080-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 原廠包裝量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 80 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 15A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.05 V @ 30 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 550 µA @ 80 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C