VS-30BQ040HM3/9AT
- 型號描述:
Diode 40 V 3A Surface Mount DO-214AB (SMC)
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB
- 型號:
- VS-30BQ040HM3/9AT
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 1
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Capacitance @ Vr, F
- 230pF @ 5V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 570 mV @ 3 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 40 V