VS-30BQ015-M3/9AT
- 型號描述:
Diode 15 V 3A Surface Mount DO-214AB (SMC)
DIODE SCHOTTKY 15V 3A DO214AB
- 型號:
- VS-30BQ015-M3/9AT
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 15 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 350 mV @ 3 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 4 mA @ 15 V
- Capacitance @ Vr, F
- 1120pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 125°C