VS-30BQ015-M3/9AT
型號描述:
Diode 15 V 3A Surface Mount DO-214AB (SMC)
DIODE SCHOTTKY 15V 3A DO214AB
型號:
VS-30BQ015-M3/9AT
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
原廠包裝量:
起訂量:3500 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
15 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
4 mA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F
1120pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C