VS-30APF06-M3
型號描述:
Diode 600 V 30A Through Hole TO-247AC
整流器 New Input Diodes - TO-247-e3
型號:
VS-30APF06-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.41 V @ 30 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
160 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
TO-247AC
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C