VS-25TTS12-M3
型號描述:
SCR 1.2 kV 25 A Standard Recovery Through Hole TO-220-3
可控硅 New Input Thyristor - TO-220-e3
型號:
VS-25TTS12-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Off State
1.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
45 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.25 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
16 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
25 A
Current - Hold (Ih) (Max)
150 mA
Current - Off State (Max)
500 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
270A @ 50Hz
SCR Type
Standard Recovery
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C