VS-25RIA120S90
型號描述:
SCR 1.2 kV 40 A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48)
SCR 1.2KV 40A TO-208AA (TO-48)
型號:
VS-25RIA120S90
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Off State
1.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
60 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.7 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
25 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
40 A
Current - Hold (Ih) (Max)
130 mA
Current - Off State (Max)
10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
350A, 370A
SCR Type
Standard Recovery
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C