VS-25RIA120
- 型號描述:
SCR 1.2 kV 40 A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48)
SCR 1.2KV 40A TO-208AA (TO-48)
- 型號:
- VS-25RIA120
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Voltage - Off State
- 1.2 kV
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
- 2 V
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
- 60 mA
- Voltage - On State (Vtm) (Max)
- 1.7 V
- Current - On State (It (AV)) (Max)
- 25 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max)
- 40 A
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 130 mA
- Current - Off State (Max)
- 10 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
- 420A, 440A
- SCR Type
- Standard Recovery
- Operating Temperature
- -65°C ~ 125°C