VS-25F120M
型號描述:
Diode 1200 V 25A Chassis, Stud Mount DO-203AA (DO-4)
整流器 25A 1200V Single Diode
型號:
VS-25F120M
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1200 V
Current - Average Rectified (Io)
25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 78 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
DO-203AA, DO-4, Stud
Supplier Device Package
DO-203AA (DO-4)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C