VS-20ETS08-M3
型號描述:
Diode 800 V 20A Through Hole TO-220AC
整流器 20A 800V Single Die Com Anode
型號:
VS-20ETS08-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
800 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 20 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 800 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2
Supplier Device Package
TO-220AC
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C