首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-20ETF02STRL-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-20ETF02STRL-M3
型號描述:
Diode 200 V 20A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
整流器 New Input Diodes - D2PAK-e3
型號:
VS-20ETF02STRL-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
800
起訂量:8000 倍增量:8000
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
160 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C