VS-20BQ030HM3/5BT
- 型號描述:
Diode 30 V 2A Surface Mount DO-214AA (SMB)
肖特基二極體及整流器 Schottky - SMB-e3
- 型號:
- VS-20BQ030HM3/5BT
- 品牌:
- Vishay Semiconductors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3200
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 200pF @ 5V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 2A
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 470 mV @ 2 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 30 V