VS-201CNQ045PBF
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 100A Chassis Mount TO-244AB
DIODE MOD SCHOT 45V 100A TO244AB
型號:
VS-201CNQ045PBF
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
670 mV @ 100 A
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C