VS-200MT40KPBF
- 型號描述:
Bridge Rectifier Single Phase Standard 400 V Chassis Mount MT-K
BRIDGE RECT 1P 400V 200A MT-K
- 型號:
- VS-200MT40KPBF
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Diode Type
- Single Phase
- Technology
- Standard
- Voltage - Peak Reverse (Max)
- 400 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 200 A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.4 V @ 200 A
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)