VS-16CTU04S-M3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 400 V 8A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
整流器 400V 16A TO-263 Fred Pt
型號:
VS-16CTU04S-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
8000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
60 ns
Technology
Standard
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
8A
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 400 V