VS-15MQ040NTRPBF
- 型號描述:
Diode 40 V 1.5A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC
- 型號:
- VS-15MQ040NTRPBF
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1.5A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 2 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 40 V
- Capacitance @ Vr, F
- 134pF @ 10V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Supplier Device Package
- DO-214AC (SMA)
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C