VS-15EWX06FN-M3
型號描述:
Diode 600 V 15A Surface Mount TO-252AA (DPAK)
整流器 15A 600V 18ns Hyperfast
型號:
VS-15EWX06FN-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
75
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
3.2 V @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
22 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package
TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C