VS-15ETH06FP-N3
型號描述:
Diode 600 V 15A Through Hole TO-220-2 Full Pack
整流器 600V 15A 22ns Single Die
型號:
VS-15ETH06FP-N3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
1000
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.2 V @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
29 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Supplier Device Package
TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C