VS-15ETH06-1-M3
- 型號描述:
Diode 600 V 15A Through Hole TO-262AA
DIODE STANDARD 600V 15A TO262AA
- 型號:
- VS-15ETH06-1-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 2.2 V @ 15 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 35 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 600 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
- Supplier Device Package
- TO-262AA
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 175°C