VS-15ETH03S-M3
型號描述:
Diode 300 V 15A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB
型號:
VS-15ETH03S-M3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
300 V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
40 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 300 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C