首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-10TQ035STRL-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-10TQ035STRL-M3
型號描述:
Diode 35 V 10A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
肖特基二極體及整流器 Schottky - D2PAK-e3
型號:
VS-10TQ035STRL-M3
原廠包裝量:
8000
起訂量:8000 倍增量:8000
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
35 V
Current - Average Rectified (Io)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
570 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 mA @ 35 V
Capacitance @ Vr, F
900pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C