VS-10TQ035S-M3
- 型號描述:
Diode 35 V 10A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
肖特基二極體及整流器 Schottky - D2PAK-e3
- 型號:
- VS-10TQ035S-M3
- 品牌:
- Vishay Semiconductors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 8000
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 35 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 10A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 570 mV @ 10 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2 mA @ 35 V
- Capacitance @ Vr, F
- 900pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Supplier Device Package
- TO-263AB (D2PAK)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C