VS-10MQ100NTRPBF
型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC
型號:
VS-10MQ100NTRPBF
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F
38pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
1A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
780 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 100 V