VS-10MQ100NTRPBF
型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC
型號:
VS-10MQ100NTRPBF
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:7500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
38pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
1A
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
780 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 100 V