VS-10MQ060NTRPBF
型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC
型號:
VS-10MQ060NTRPBF
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630 mV @ 1.5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
31pF @ 10V, 1MHz
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C