VS-10MQ040NTRPBF
型號描述:
Diode 40 V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
型號:
VS-10MQ040NTRPBF
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:7500 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
540 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 40 V
Capacitance @ Vr, F
38pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C