首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-10CTQ150STRL-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-10CTQ150STRL-M3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 5A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
肖特基二極體及整流器 Schottky - D2PAK-e3
型號:
VS-10CTQ150STRL-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
800
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
930 mV @ 5 A
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C