VS-10CTQ150-M3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 5A Through Hole TO-220-3
DIODE ARR SCHOTT 150V 5A TO2203
型號:
VS-10CTQ150-M3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Supplier Device Package
TO-220-3
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 150 V