VS-10BQ060-M3/5BT
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount DO-214AA (SMB)
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
- 型號:
- VS-10BQ060-M3/5BT
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- 80pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C