VS-10BQ060-M3/5BT
型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount DO-214AA (SMB)
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
型號:
VS-10BQ060-M3/5BT
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3200 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
490 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
80pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AA, SMB
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C