VS-10BQ015-M3/5BT
型號描述:
Diode 15 V 1A Surface Mount DO-214AA (SMB)
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214AA
型號:
VS-10BQ015-M3/5BT
原廠包裝量:
起訂量:3200 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
15 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
390 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F
390pF @ 5V, 1MHz
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C