首頁 > Vishay代理商 > VS-100BGQ100HN4
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-100BGQ100HN4
型號描述:
Diode 100 V 100A Through Hole PowerTab?
肖特基二極體及整流器 RECT 100V 100A SM SCHOTTKY
型號:
VS-100BGQ100HN4
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
PowerTab®
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
1320pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
100A
Supplier Device Package
PowerTab®
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Grade
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.08 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 µA @ 100 V