VS-100BGQ100HF4
- 型號描述:
Diode 30 V 100A Chassis Mount PowerTab?
DIODE SCHOTTKY 30V 100A POWERTAB
- 型號:
- VS-100BGQ100HF4
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- PowerTab®
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 100A
- Supplier Device Package
- PowerTab®
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 630 mV @ 100 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2.4 mA @ 30 V